Mån - Fre: 09:00 - 16:00
Öppettider
0293-21 80 81
Telefon
Centralgatan 7, Tierp
Besöksadress

Tidigare vinnare

Image

2017

Årets Företagare
Magnus och Therese Högberg
Söderlunds Rör

Årets Nykomling
Monica Åhlund
Som My Sommelier 

Årets Butik
Erik Bergström & Magnus Lindberg Hemköp Tierp

Årets Tjänsteföretag

Anders Dahlberg
Dahlbergs glas 

Årets Tillverkande företag
Jonatan Tuori
Marinbastun

 

Image

2016

Årets Företagare

Anders, Kristina, Johan och Per Rundlöv Lugnets entreprenad AB

Årets Nykomling
Hanna Denize
Din vinst redovisning AB

Årets butik
Håkan Jansson
LJ radio & TV aktiebolag

Årets Tjänsteföretag
Sara Adomeit, Claudia Eriksson, Elin Sundström, Frida Lewin, Nicole Lagerhult, Rosita Sundberg och Sanna Davidsson Studio Aveny

Årets Tillverkande företag
Katarina Jarbelius
Damasteel AB

Image

2015

Årets Företagare
Peter Fagerlund & Jakob Englund Upplands Projektbygg AB

Årets Nykomling
Alexander Våhlin, Adi Gazibegovic & Johan Bergström - Karlholm Logistics

Årets Butik
Ina Bromander
Tierps djur & lek

Årets Tjänsteproducent
Jörgi Lager
Scanware i Sverige AB

Årets Tillverkande företag
Magnus Akne
Aknes mekaniska AB

Image

2014

Årets Företagare
Anders Hedlund & Rolf Jernström
Jerol Industri AB

Arets Nykomling
Monica Sandström, Maria Eriksson,
Björn Aronsson
Murarbiets honung

Årets Butik
Maria ”Mia” Fredriksson
Centrumblommor i Tierp

Årets Tjänsteproducent
Ann & Mårten Axelsson
Skärplinge Begravningsbyrå AB

Årets Varuproducent
Lars-Ivan Hållstrand
Hållstrands fisk

 

 

Image

2013

Årets Företagare 
Stefan & Anders Haglund
XL Bygg Tierp

Årets Nykomling
Lovisa Mattsson
Boka Uppland

Årets Butik
Ove Deremar
ICA Torget Skärplinge

Årets Tjänsteproducent
Per-Arne "julle" Juhlin
Julle Consulting

Årets Varuproducent
Anders, Peter och Stefan Turesson & Eva Håkansson - Ture Erikssons snickeri

2012

Årets företagare 
Tina & Magnus Dahlström
ICA Supermarket Tierp

2011

 Peter Bohlin & Thomas Pettersson
T&P Kök & Bar

Eva Erixon, Peter Hedén & Torbjörn Wiking - Örbyhusmacken AB

2010

Ann-Christine Karlsson
Tierps Färg AB

Per och Elna Eksell
XL Vet AB

2009

Monica Sandström & Per Wetterholm  Syltkrukan i Månkarbo

Ulrika Rundlöf & Anders Melhus 
Tobo glasblåseri

2008

Dan Gustavsson 
Dannes däck, Svenska däckgrossisten AB

Dan Tibring & Andreas Tibring - Tierps markis och persienn AB/TMP reklam AB

2007

Camilla Werme - Moniques HB

Jeanette Söderblom Johnsen & Malin Norén - Eskesta Gårdsmejeri

2006

Liam Murphy, Håkan Clewebrink & Bengt-Olov Gustavsson
Svealands kött AB

Kenneth Johansson - Månkarbo frakt

2005

Håkan & Susann Andersson -
Håkan andersson entreprenad AB

Stefan Haglund - Haglunds byggplåt ab

2004

Magnus Akne - Aknes mekaniska AB

Tyrone Arnesson - Arnessons buss

2003

Thomas Stenberg & Anneli Weinert Stenberg - Stenbergs järn

Göran Wase - Gsp Produktion, Örbyhus

2002

Kurt Borg - Savalco maskin ab

Peter Gustavsson - Tierps Cement ab

2001

Roland Siljehag - RS förlagsdistribution & skolgrossist

Jan-Erik erixon - din optiker erixon

2000

Kaj Samlin - Habia cable ab

Ove & Susanne Deremar - ICA tallen och ICA torget

1999

Ulla Eriksson - Kardell ab

Tomas & Eva Eriksson - te:s schakt och planering

Solveig & Anders Kastberg - Kastbergs livs

1998

Rolf Sörehall - Sörehalls mek. verkstad

Paul Sandberg - Tierps Tryckeri ab

1997

Per Wendin - Simeco ab

Peter Hedén - Örbyhus möbelaffär

Seved Andersson - Seveds bil ab

1996

Håkan Andersson - Munthers component ab

Olle Wikström - vivo

Ulf & Ann-Sofie Lindberg - Lövstabagarn

1995

Jonny & Majvor Hansson - Kretsteknik

Per & Inga Wåhleryd - Söderfors Handelsträdgård

Mats Flood - MF produktion

1994

Lena & Pär Oscarsson

Ingvar Smahl - Elastolan

1993

Jan-Olof Karlsson, Per Hillbom, Lennart Johansson & Hans Fougman - Karlit ab

Mikael & Katarina Eriksson - cx bygg & transport

1992

Elisabeth & Lennart Eriksson - Strömsbergs Gård

Anja Roos - Anjas Frisk & Trim

1991

Rolf Filipsson - Atlas Copco Tools

1990

Per-Erik & Siv Pettersson - Pepes lädervaror

Lars-Inge Eriksson - eg el och energi

1989

Anders Nilsson - 3R

Karl-David Kihlström - LP fyndet

1988

Håkan Andersson - Skanska Mellansverige

Kenny & Gunilla Wikström – Kvikbud

1987

John Björklund - Scandplast

Claes Breitholtz - Granskärs Handelsträdgård

© Copyright 2018 NiS Tierp. All Rights Reserved. Logga in

Search